TechFlash - Holoportacja, specjalna wersja Windowsa 10 i nowy wyświetlacz projekcyjny Toyoty

Ponadto mamy dla was także rozwiązania AMD, które zostaną wykorzystane do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji VR i drona przenoszącego szkice użytkownika na ścianę. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Wyświetlacz projekcyjny HUD Toyoty

Wyświetlacz projekcyjny HUD Toyoty (toyota)

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. jak HoloLens może zmienić komunikację na odległość,
  2. dzięki jakiej grafice powstanie film Assassin's Creed w VR,
  3. jakie nowości wkrótce trafią do samochodów Toyoty.

Komunikacja rodem z filmów science fiction

HoloLens mogą przenieść komunikację między użytkownikami na zupełnie nowy poziom. Wszystko za sprawą rozwiązania o nazwie "Holoportation", które umożliwia zamianę nagrywanego materiału wideo na holograficzny obraz wyświetlany w okularach Microsoftu.

Korzystając z tej technologii możliwe będzie przesyłanie obrazu całej postaci użytkownika w czasie rzeczywistym i wyświetlenie jej w rozszerzonej rzeczywistości. Zespół Microsoft Research obiecuje również opcję edycji wielkości hologramu i możliwość tworzenia nagrań wiadomości, które można odtworzyć w dowolnej chwili.

Chińczycy dostaną specjalną edycję Windowsa 10

Gigant z Redmond pracuje już nad nową wersją swojego systemu, która ma spełniać wymagania chińskiego rządu. Microsoft nie może zdradzić jeszcze konkretów na ten temat. Wiadomo jednak, że specjalna edycja Windowsa 10 będzie pozbawiona części usług, które zostaną najprawdopodobniej zastąpione chińskimi odpowiednikami.

Dron, który będzie szkicował to samo co użytkownik

Pod nazwą "Flying Pantograph" kryje się mały dron, który będzie próbował odtworzyć na ścianie czy innej powierzchni płaskiej (musi być pionowa) to, co w danej chwili tworzy użytkownik. Czy udaje mu się wiernie odwzorować oryginalne prace? Przekonajcie się sami z powyższego nagrania.

AMD pomoże tworzyć film Assasin’s Creed w wersji VR

Firma AMD ujawniła dzisiaj, że do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji dla sprzętu VR posłuży jej nowy układ Radeon Pro Duo. Wytwórnie filmowe 20th Century Fox i Ubisoft Motion Pictures oraz studio Practical Magic VR będą korzystać również z narzędzi LiquidVR SDK. Rozwiązania AMD ma umożliwić pracę z niezwykle dużymi teksturami i złożoną geometrią, które mają pomóc w odwzorowaniu Malty czy Londynu.

Stworzenie tak złożonego i wciągającego wirtualnego świata wymagało niesamowitej mocy obliczeniowej. Poprosiliśmy zatem AMD o ich najnowszą kartę Radeon Pro Duo, zaprojektowaną od podstaw z myślą o technologii VR. O tym czy dana technologia VR jest doskonała lub jedynie dobra decydują detale. W przypadku Radeon decydują o tym unikalne funkcje AMD, jak asynchroniczność obliczeniowa czy technologia LiquidVR.

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Nowy wyświetlacz projekcyjny w samochodach Toyoty

Implementacje wyświetlaczy projekcyjnych u Toyoty

Toyota wprowadza właśnie nowe rozwiązanie, które ma ułatwić prowadzenie samochodu. Firma opracowała i opatentowała nowy rodzaj wyświetlacza projekcyjnego, który będzie prezentował dane drogowe na przedniej szybie pojazdu. Co potrafi nowy system?

Toyota o nowych wyświetlaczach projekcyjnych HUD:

System analizuje kąt skrętu kierownicy oraz prędkość samochodu, a także poziome oznakowanie jezdni śledzone przez kamerę przednią oraz położenie głowy kierowcy, obserwowane za pomocą kamery w kabinie pojazdu i w oparciu o te dane optymalnie dobiera punkt na szybie, w którym prezentowane są informacje. Wielkość obrazu odpowiada szerokości samochodu, co ułatwia uświadomienie sobie położenia pojazdu na pasie ruchu. W miarę wzrostu prędkości, gdy wzrok kierowcy skupia się na bardziej oddalonych obiektach, obraz staje się mniejszy i wyświetlany jest wyżej.

Źródła: Microsoft via Engadget, SlashGear, Engadget, Toyota, AMD

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? LG K10 LTE - test i recenzja Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić TechFlash - Palmer Luckey jako kurier, tablet z Ubuntu i skutery przyszłości według Samsunga TechFlash - SI Microsoftu szerzy poglądy Hitlera, a Oculus Rift wkrótce trafi do pierwszych klientów TechFlash - obowiązkowa rejestracja prepaidów, Sony ForwardWorks i ładowarka dla fanów One Piece'a TechFlash - 40 lat Apple'a w 40 sekund, grafenowy plaster dla cukrzyków i śmierć byłego szefa Intela LG X cam oraz LG X screen wkrótce w Polsce. Oto ceny TechFlash - sterowanie mimiką innej osoby, robot demontujący iPhone'y i nietypowe logotypy znanych firm Konferencja Apple: nowy iPhone SE to telefon, dla którego mogę wrócić do iOS Najlepsze robotyczne odkurzacze: Roomba, Hom-Bot, Dyson, KOBOT i Neato TechFlash - Nokia OZO w sprzedaży, egzoszkielety Panasonica i robot dostawcą pizzy LG Stylus 2 już w Polsce. To pierwszy na świecie smartfon z radiem DAB+. Oto zalety tej technologii Pancerne smartfony. Ericsson R310, Sonim, Samsung Solid, Caterpillar i inne, niezniszczalne telefony TechFlash - AMD Radeon Pro Duo, objecujący Sulon Q VR i gadżety przyszłości według Sony Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria LG G5 już w przedsprzedaży z wartościowym prezentem TechFlash - rękawiczki dla HTC Vive, nowe ogniwa paliwowe i wycieczka po Wielkim Zderzaczu Hadronów

Popularne w tym tygodniu:

Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Polak wyrzuci, Szwed naprawi. Dlaczego tak łatwo tracimy pieniądze? Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Icaros: przyrząd do ćwiczeń fizycznych podczas gry w VR