Jak zarejestrować kartę SIM, z której korzystamy?

Do końca stycznia 2016 roku użytkownicy ofert na kartę polskich operatorów muszą zarejestrować swoje karty SIM. W przeciwnym razie ich numery zostaną wyłączone, a oni nie będą mogli wykonywać i odbierać połączeń czy wysyłać wiadomości SMS. Jak dokonać stosownej rejestracji?

We wpisie "Rejestracja karty SIM — co trzeba o niej wiedzieć?" zamieściliśmy informacje związane z procesem rejestracji prepaidowych kart SIM w Polsce, które powinien znać każdy. Czas skupić się na samym procesie.

Co jest potrzebne do rejestracji prepaidowej karty SIM?

Użytkownik, który chce zarejestrować swoją kart SIM, powinien sprawić, czy już tego nie robił. Można to zrobić:

 • dzwoniąc na numer infolinii sieci Plus (601 102 601);
 • korzystając z kodu (*100# w T-Mobile, *111*49*1# w Play i RBM);
 • wysyłając wiadomość SMS (o treści: "REJESTRACJA" pod numer 111 w Play, "NUMER" pod numer 80190 w Orange czy "STATUS" pod numer 80104 w Plus);
 • na stronie internetowej danego operatora, jak Play czy Virgin Mobile.

Na virginmobile.pl należy przykładowo wejść w "Zarządzanie kontem" i odszukać zakładkę "Rejestracja numerów". Pojawi się tam lista numerów i ich status.

Jeżeli numer nie został zarejestrowany, należy upewnić się, że posiada się:

 • dowód osobisty lub paszport, które posłużą do potwierdzenia tożsamości;
 • kod PUK lub urządzenie z kartą SIM, gdy decydujemy się na potwierdzenie z wykorzystaniem kodu autoryzacyjnego.

Jeżeli powyższe warunki są spełnione, może zająć się rejestracją kart SIM, z której aktualnie się korzysta. Sposobów jest kilka.

Rejestracja w salonie lub u partnera

Większość polskich operatorów zaprasza klientów do swoich salonów lub punktów partnerskich. W przypadku sieci Virgin Mobile, która nie ma swoich salonów firmowych, użytkownicy muszą skorzystać z placówek partnerów.

Promowane przez operatorów placówki to m.in.:

 • Play - salony firmowe, Poczta Polska, Ruch, Inmedio, Statoil;
 • Plus/Plush - salony firmowe, salony Cyfrowego Polsatu, Poczta Polska, Ruch, Relay, 1 Minute, Neonet i Statoil;
 • Orange/nju Mobile: salony firmowe, Poczta Polska, Ruch, Kolporter, Inmedio, Relay, Media Expert, Saturn, Neonet, Media Markt i Statoil;
 • T-Mobile/Heyah: salony firmowe, Poczta Polska, Ruch, Kolporter, Inmedio, Inmedio Cafe, Relay, 1 minute i Statoil;
 • Virgin Mobile: Poczta Polska, Ruch, Inmedio, Inmedio Cafe, Relay, 1 minute, Discover, Telakces, Hubiz, Hello, Virgin, eurobank, Statoil i Telakces

Rejestracji można dokonać również w wielu niezależnych punktach GSM, które powinny być dostępne nawet w mniejszych miejscowościach.

Rejestracja bez wychodzenia z domu jest możliwa!

Część polskich operatorów, w tym T-Mobile i Virgin Mobile, umożliwia dokonanie rejestracji używanej karty SIM bez konieczności wychodzenia z domu. Proces online za pośrednictwem specjalnego formularza, a potwierdzenie danych dokonywane jest przez kuriera zamawianego na koszt sieci.

W przypadku sieci Virgin Mobile należy wejść na tę stronę WWW, wypełnić dane i upewnić się, że opcja "Kurier DPD" została zaznaczona. Kurier, który pojawi się w wybranym przez użytkownika miejscu, nie będzie zabierał ze sobą żadnych dokumentów. Należy okazać mu dowód osobisty (lub paszport), aby mógł sprawdzić, czy podane w formularzu dane są prawdziwe.

Opcja ta jest prosta i wygodna. Jeżeli użytkownicy nie chcą korzystać z kuriera, to mogą dokonać również rejestracji online za pomocą formularza na stronie internetowej i dokończyć ją w punktach partnerskich wymienionych wcześniej.

Inną opcją jest skorzystanie ze stron internetowych banków Millenium i ING Bank Śląski. Ich klienci cały proces mogą wykonać online. Opcję tę promują m.in. Play, T-Mobile i Virgin Mobile.

Rejestracja za pomocą wiadomości SMS

Proces rejestracji karty SIM jest ułatwiony, gdy użytkownicy posiadają już numer zarejestrowany w danej sieci. Dotyczy to ofert abonamentowych, typu mix, a nawet tych na kartę (np. przenoszonych z innej sieci). Jak odbywa się proces dodawania kolejnego numeru?

Play

Play umożliwia to poprzez kontakt z infolinią (730 300 300), stronę Play24 lub za pomocą wiadomości SMS. W ostatnim przypadku użytkownik musi:

 • działający już numer - wysłać z zarejestrowanego numeru SMS pod numer 676 o treści "ZAREJESTRUJ" podając numer telefonu, który chce zarejestrować. Na numer ten wysłana zostanie wiadomość z prośbą o rejestrację;
 • nowy numer na kartę - wysłać z zarejestrowanego numeru SMS pod numer 676 o treści "ZAREJESTRUJ" podając numer telefonu, który chce zarejestrować, oraz kod PUK przypisany do tej karty. Na numer ten wysłana zostanie wiadomość z prośbą o rejestrację.

Plus

W Plusie nowe numery można dodawać SMS-ami. Dostępne są dwie opcje:

 • wiadomość z zarejestrowanego numeru pod 80106 — w treści należy podać "DOPISZ" i numer telefonu na kartę;
 • wiadomość z niezarejestrowanego numeru pod 80106 — w treści należy podać "REJESTRACJA" i numer telefony, który jest już zarejestrowany (abonament, mix, karta).

Orange

Orange umożliwia szybką rejestrację dodatkowego numery poprzez wysłanie wiadomość SMS na numer 80280 z numeru, który ma zostać zarejestrowany. W jej treści należy podać numer telefonu osoby, która ma już zarejestrowaną kartę w tej sieci. Osoba ta dostanie wiadomość z prośbą o zgodę na rejestrację i na nią zostanie on zarejestrowany.

Rejestracja wielu numerów w Klubie Virgin

Sieć Virgin Mobile oferuje możliwość zarządzania kilkoma numerami z jednego miejsca. Wystarczy, że użytkownik zarejestruje się w Klubie Virgin i będzie mógł przyłączyć do konta wszystkie aktywne numery, które następnie zweryfikuje w zakładce "Rejestracja numerów".

Warto pamiętać o Klubie Virgin, gdyż w innym wypadku każdy numer będzie trzeba rejestrować osobno — dotyczy to nie tylko weryfikacji karty SIM, ale i potwierdzania podanych danych osobowych.

Czy każdą kartę trzeba rejestrować osobno?

Niestety tak. Każdą z używanych kart prepaidowych należy osobno zweryfikować — podając numer karty SIM i PUK lub za pomocą kodu otrzymanego w wiadomości SMS. Dobrą wiadomością jest to, że potwierdzenie danych osobowych odbywa się tylko raz.

Co z numerami, które były przenoszone do danego operatora?

Operatorzy, do których przenoszono numery z innych sieci, będą zgłaszać się do użytkowników z prośbą o potwierdzenie danych. W przypadku Virgin Mobile klienci otrzymają wiadomość SMS (z numeru 8000), w której zawarta będzie prośba o potwierdzenie aktualności podanych przy przenoszeniu danych. Wystarczy odpisać na wiadomość "TAK", a sieć zarejestruje ten numer zgodnie z wymogami ustawy.

Ile kart można zarejestrować?

Operatorzy nie narzucają na klientów ograniczeń związanych z liczbą aktywnych kart SIM, więc można mieć ich dowolną liczbę. O ile oczywiście wykorzystywane są zgodnie z regulaminem.

Warto się pospieszyć z rejestracją

Warto pospieszyć się z rejestracją prepaidowych numerów. Po pierwsze czas na dokonanie tego procesu jest ograniczony, a dokonując go szybciej nie tylko uniknie się dezaktywacji karty, ale i ewentualnych kolejek w punktach. Po drugie można otrzymać niezłe bonusy. Jakie?

Play/Red Bull Mobile

Play swoim klientom daje rok ważności konta oraz 500 zł (100 zł przy kupnie nowej karty) i pakiet 10 GB do wykorzystania w ciągu 30 dni. Promocje dostępne są również w RBM (taryfy Energy i 7 MNP).

Plus/Plush

Plus w swoich ofertach na kartę proponuje użytkownikom rok ważności konta oraz 500 zł i pakiet 50 GB, które należy wykorzystać w 30 dni. Oferta Plush jest podobna, ale bez rocznej ważności konta.

Orange/nju Mobile

Orange w swoich ofertach i w nju Mobile daje jeszcze więcej - 1000 zł i pakiet danych 100 GB. Niestety, bonusy również trzeba wykorzystać w 30 dni.

T-Mobile/Heyah

Klienci ofert na kartę T-Mobile i Heyah mogą otrzymać co miesiąc pakiet 10 GB (przez rok), gdy będą doładowywać konto kwotą co najmniej 25 zł. Do pierwszego doładowania dodawany jest również miesiąc nielimitowanych rozmów do wszystkich krajowych sieci komórkowych.

Virgin Mobile

Virgin Mobile oferuje klientom aż 50-procentowy zwrot opłaty za dowolnym #PakietWszystko (#PEŁENLUZ, #BEZLIMITU, #NAJLEPIEJ i #DLAMNIESUPER) przez dwa cykle rozliczeniowe. Mogą oni zyskać darmowe i nielimitowane rozmowy, SMS-y do wszystkich sieci oraz nawet 13 GB na transfer danych.

Materiał powstał we współpracy z Virgin Mobile.

Advertisement
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne. Niezwykły sprzęt do podróży pod wodą „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet?

Popularne w tym tygodniu:

Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych Epson PaperLab: biurowe urządzenie do wydajnego recyklingu papieru Optane SSD DC P4800X: pierwszy dysk Intela z pamięcią 3D XPoint Oregon SHE101: czujnik jakości powietrza z funkcją powerbanku LG 32UD99: monitor 32” z 4K i HDR trafił do pierwszych sklepów CAMEO360: najmniejsza kamera sferyczna 4K na świecie SHFT IQ: wirtualny trener biegania korzystający ze sztucznej inteligencji ET Mini: mobilny projektor z bezprzewodowym strumieniowaniem wideo Asus ROG Swift PG258Q: gamingowy monitor z odświeżaniem aż 240 Hz Czym jest kwantowa kropka?