TechFlash - szybsze przeglądanie stron WWW, gry z NES-a w 3D i kusza dodawana do biletów do kina

Do tego mamy gadżet, który ma uprzyjemnić chwile spędzone w łazience, i rozwiązanie Xeroxa, które umożliwia błyskawiczne tłumaczenie skanowanych dokumentów. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. w jaki sposób Ubisoft zachęca do kupna biletów na "Assassin's Creed",
  2. jak MIT chce przyspieszyć ładowanie stron WWW,
  3. jak wyglądałyby gry z NES-a z efektami 3D,

Kup bilet na "Assassin's Creed" za 1200 dol. a dostaniesz kuszę

Czy przedsprzedaż biletów do kina może być przeprowadzona w sposób podobny do tego, w jaki rozprowadzane są edycje kolekcjonerskie komputerowych hitów? Tak, o ile w proces zaangażowany jest Ubisoft.

Francuska firma przygotowała specjalne zestawy dla amerykańskich fanów, którzy już teraz zdecydują się na kupno biletów na film "Assassin's Creed", który do kin trafić ma w grudniu. Najbogatszy zestaw kosztuje 1200 dol. i zawiera 18-calową replikę kuszy, z której korzysta — grany przez Michaela Fassbendera — zabójca Aguilar. W innych zestawach znajdują się:

  • 600 dol. — ręcznie malowana figurka Aguilara;
  • 120 dol. — bluza z kapturem inspirowana szatami z Assassin's Creed;
  • 60 dol. — replika wysuwanego sztyletu;
  • 25 dol. — koszulka Assassin's Creed;
  • 15 dol. — kolekcjonerski zegarek i zestaw sztucznych tatuaży.

Drukuj dokumenty w dowolnym języku

Firma Xerox zapowiedziała wprowadzenie Easy Translator Service. Usługa ta ma umożliwić błyskawiczne tłumaczenie zeskanowanych dokumentów i drukowanie ich w jednym z 35 języków. Rozwiązanie współpracuje tylko z wielofunkcyjnymi urządzeniami Xeroxa.

Polaris załaduje stronę WWW o 34% szybciej

Naukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) przygotowali rozwiązanie, dzięki któremu strony internetowe mogą być ładowane nawet o 34% szybciej. Nosi ono nazwę Polaris, a jego projekt przygotował wydziału Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL), który został wsparty zespołem z Uniwersytetu Harvarda.

Polaris to algorytm mający zmienić sposób, w jaki dane z serwera pobierane są przez przeglądarkę internetową. Zamiast pobierać jej fragment, a następnie doładowywać poszczególne dane, rozwiązanie MIT od razu określa odpowiednią kolejność pobierania poszczególnych elementów (zdjęć, skryptów) tak, aby proces przebiegał najbardziej efektywnie.

Rozwiązanie zostało stworzone w JavaScript, dzięki czemu nie wymaga modyfikacji dostępnych na rynku przeglądarek. Konieczne jest jednak uruchomienie Polarisa na serwerach, aby strony były ładowane szybciej.

Gry z NES-a w zupełnie nowej perspektywie

3DNES to oprogramowanie, dzięki któremu można dodać przeróżne efekty 3D do gier z konsoli NES. Większość z nich możecie zobaczyć na poniższym — dość długim — materiale wideo. 3DNES możecie znaleźć na tej stronie (do działania wymaga przeglądarki Firefox).

Podświetlana deska sedesowa

IllumiBowl to rozwiązanie, które ma sprawić, że chwile spędzone w łazience będą… bardziej nastrojowe. Zresztą, poniższy materiał lepiej wszystko wyjaśni.

Źródła: Engadget/SlashGear, Engadget, TheVerge/SlashGear, TheVerge, Engadget,

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

W Polsce to by nie przeszło...! TOP 5 tandety Nowe zdjęcia lamp OLED Najbrudniejszy PC, jaki widziałeś [wideo] Dzięki okularom Lumus DK-32 zobaczysz świat inaczej [CES 2012] TRON: Dziedzictwo - lepszy w domowym zaciszu Applemania: Drewniany iPod mini Applemania: Time Capsule z “nową” ceną i większym dyskiem Ironhide - kamera sieciowa dla Transformers i ich fanów Desktop Aquarium - cztery w jednym Poskromić kable! 3 i 6GB DDR3 od Team Group

Popularne w tym tygodniu:

Sposób na zatłoczone ulice. Automatyczna maszyna parkingowa stanie w Katowicach Karabin stworzony w domowym zaciszu? Drukowanie 3D coraz bardziej niebezpieczne Robot wielkości człowieka, który przytuli cię, kiedy tylko będziesz chciał Polska lokomotywa na akumulatory. Może jeździć bez maszynisty Ukraina nas zawstydzi? Szybkie pociągi do granicy z Polską pojadą 250 km/h Samoobsługowy automat do nalewania piwa. To przyszłość barów Najwyższy budynek w Unii Europejskiej stoi w Polsce. Udało się pobić rekord Misja Mars 2020. Oto technologia, za pomocą której NASA będzie szukać życia na Czerwonej Planecie Nyan Cat Gif sprzedany. Nabywca zapłacił kryptowalutą