TechFlash - szybsze przeglądanie stron WWW, gry z NES-a w 3D i kusza dodawana do biletów do kina

Do tego mamy gadżet, który ma uprzyjemnić chwile spędzone w łazience, i rozwiązanie Xeroxa, które umożliwia błyskawiczne tłumaczenie skanowanych dokumentów. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. w jaki sposób Ubisoft zachęca do kupna biletów na "Assassin's Creed",
  2. jak MIT chce przyspieszyć ładowanie stron WWW,
  3. jak wyglądałyby gry z NES-a z efektami 3D,

Kup bilet na "Assassin's Creed" za 1200 dol. a dostaniesz kuszę

Czy przedsprzedaż biletów do kina może być przeprowadzona w sposób podobny do tego, w jaki rozprowadzane są edycje kolekcjonerskie komputerowych hitów? Tak, o ile w proces zaangażowany jest Ubisoft.

Francuska firma przygotowała specjalne zestawy dla amerykańskich fanów, którzy już teraz zdecydują się na kupno biletów na film "Assassin's Creed", który do kin trafić ma w grudniu. Najbogatszy zestaw kosztuje 1200 dol. i zawiera 18-calową replikę kuszy, z której korzysta — grany przez Michaela Fassbendera — zabójca Aguilar. W innych zestawach znajdują się:

  • 600 dol. — ręcznie malowana figurka Aguilara;
  • 120 dol. — bluza z kapturem inspirowana szatami z Assassin's Creed;
  • 60 dol. — replika wysuwanego sztyletu;
  • 25 dol. — koszulka Assassin's Creed;
  • 15 dol. — kolekcjonerski zegarek i zestaw sztucznych tatuaży.

Drukuj dokumenty w dowolnym języku

Firma Xerox zapowiedziała wprowadzenie Easy Translator Service. Usługa ta ma umożliwić błyskawiczne tłumaczenie zeskanowanych dokumentów i drukowanie ich w jednym z 35 języków. Rozwiązanie współpracuje tylko z wielofunkcyjnymi urządzeniami Xeroxa.

Polaris załaduje stronę WWW o 34% szybciej

Naukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) przygotowali rozwiązanie, dzięki któremu strony internetowe mogą być ładowane nawet o 34% szybciej. Nosi ono nazwę Polaris, a jego projekt przygotował wydziału Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL), który został wsparty zespołem z Uniwersytetu Harvarda.

Zobacz również: Toshiba Z830

Polaris to algorytm mający zmienić sposób, w jaki dane z serwera pobierane są przez przeglądarkę internetową. Zamiast pobierać jej fragment, a następnie doładowywać poszczególne dane, rozwiązanie MIT od razu określa odpowiednią kolejność pobierania poszczególnych elementów (zdjęć, skryptów) tak, aby proces przebiegał najbardziej efektywnie.

Rozwiązanie zostało stworzone w JavaScript, dzięki czemu nie wymaga modyfikacji dostępnych na rynku przeglądarek. Konieczne jest jednak uruchomienie Polarisa na serwerach, aby strony były ładowane szybciej.

Gry z NES-a w zupełnie nowej perspektywie

3DNES to oprogramowanie, dzięki któremu można dodać przeróżne efekty 3D do gier z konsoli NES. Większość z nich możecie zobaczyć na poniższym — dość długim — materiale wideo. 3DNES możecie znaleźć na tej stronie (do działania wymaga przeglądarki Firefox).

Podświetlana deska sedesowa

IllumiBowl to rozwiązanie, które ma sprawić, że chwile spędzone w łazience będą… bardziej nastrojowe. Zresztą, poniższy materiał lepiej wszystko wyjaśni.

Źródła: Engadget/SlashGear, Engadget, TheVerge/SlashGear, TheVerge, Engadget,

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Specialized Turbo – najszybszy elektryczny rower na świecie Bądź 4x bardziej przyjazny LCD z serii Wooo UT - 35 milimetrów grubości jeszcze w tym roku! Panasonic PT-AE4000E i Epson EH-TW5500 - projektory giganty uPrint Plus - drukujemy w trójwymiarze Myszka z Twoim zdjęciem Monitoring serwerów od Alchemy Lab Wielki konkurs HDTVmanii! Pytanie 6. Gadżety do Asusa Eee Box - klawiatura, mysz i pilot Wycieraczki są passé, Japończycy mają maty ssące [wideo] Fotograficzne, kwietniowe nowości Sony Prawo robotów, czyli instrukcja postępowania

Popularne w tym tygodniu:

Papież Franciszek dostał papamobile napędzany wodorem Tajemnicza piramida w centrum miasta. Już niedługo odmieni oblicze europejskiej stolicy