TechFlash - data premiery i cena PlayStation VR, nowy Razer Blade i nietypowa laska dla seniorów

Dzisiaj prezentujemy także dysk WD dla użytkowników Raspberry Pi oraz gołębie, które pomagają w monitorowaniu zanieczyszczenia powietrza nad Londynem. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

PlayStation VR

PlayStation VR

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. kiedy i za ile dostępny będzie system PlayStation VR,
  2. jak Modecom chce pomóc seniorom,
  3. jaki jest nowy laptop dla graczy Razera.

Gołębie pomagają monitorować zanieczyszczenie powietrza

Pigeon Air Patrol

Pigeon Air Patrol to projekt firmy Plume Labs, który ma na celu wykorzystanie gołębi do mierzenia poziomu zanieczyszczenia powietrza w Londynie.

Każdy z ptaków wyposażony jest w specjalną kamizelkę, która ma wbudowane sensory mierzące poziom dwutlenku azotu i ozonu.

Pojedyncze "patrole" prowadzone są przez zespoły złożone z 10 gołębi, a ich działania można śledzić na tej stronie.

Znamy datę premiery i cenę PlayStation VR

Sony ujawniło dzisiaj oficjalnie, że system PlayStation VR trafi do sprzedaży w październiku tego roku. Sugerowana cena urządzenia, które będzie współpracować z konsolą PlayStation 4, to 399 euro (399 dolarów, 349 funtów).

Ponieważ chcemy mieć pewność, że przygotujemy i dostarczymy odpowiednią liczbę egzemplarzy PS VR, a także szeroką gamę gier dla naszych klientów na całym świcie, postanowiliśmy, że premiera PS VR odbędzie się w październiku 2016 roku. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za cierpliwość i nieustające wsparcie wszystkim osobom, które czekają na premierę. Bardzo się cieszymy, że możemy oddać w ręce naszych klientów tak niezwykłe urządzenie, jak PS VR

PlayStation VR pojawi na rynku o wiele później niż bezpośredni konkurenci — Oculus Rift i HTC Vive. Japończycy obiecują jednak, że wynagrodzą to użytkownikom dużą liczbą dostępnych tytułów.

Ponad 230 producentów i wydawców ma pracować nad oprogramowaniem dla sprzętu Sony — w przygotowaniu ma być ponad 160 gier.

Sony PlayStation VR

Dysk do Raspberry Pi

WD przygotowało dysk dzięki któremu użytkownicy mogą znacznie rozszerzyć wbudowaną pamięć Raspberry Pi. PiDrive ma pojemność 314 GB, jest całkiem zgrabny i ma pobierać niewiele energii.

Sprzęt wyceniony został na 40 funtów. Oznacza to niestety, że jest droższy niż samo Raspberry Pi (ok. 27 funtów).

WD PiDrive

Inteligentna laska dla seniorów

Polska firma Modecom podczas targów CeBIT 2016 zaprezentowała akcesorium, które ma ułatwić życie seniorom. Safe Stick to urządzenie, które określane jest jako inteligentna elektroniczna laska dla osób starszych. Co umożliwia poza pomaganiem w utrzymywaniu równowagi i przemieszczaniu się?

Modecom Safe Stick

Safe Stick wyposażony jest w moduł GSM, dzięki któremu jej użytkownik może wykonywać połączenia głosowe ze zdefiniowanymi kontaktami oraz odbiornik GPS, który pozwala na śledzenie lokalizacji użytkownika z poziomu aplikacji na smartfonie.

Firma Modecom zadbała również o latarkę, przycisk SOS oraz baterię 900 mAh.

Odświeżony Razer Blade

Razer zapowiedział nową wersję modelu Blade. 14-calowy sprzęt został nieco odchudzony, ma lepsze podzespoły, a do tego jest nieco tańszy.

Wersja z dyskiem 256 GB kosztować ma bowiem 1999 dol., a model o dwa razy większej pojemności (512 GB PCIe SSD) to wydatek 2199 dol.

Nowy Razer Blade

Nowy Blade korzysta z procesora Intel Core i7 6-tej generacji i wykorzystuje grafikę Nvidia GeForce GTX 970M z 6 GB pamięci VRAM. Sprzęt oferuje również: 14-calowy ekran IGZO o rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli, 16 GB pamięci RAM DDR4, złącze Thunderbolt 3 oraz nową podświetlaną klawiaturę (16,8 mln kolorów). To wszystko zamknięte jest w obudowie, którą wykonano z metalu.

Źródła: Sony PlayStation, Engadget, Modecom, Razer, Engadget

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Konsole:

W Dead or Alive Xtreme 3 na PlayStation VR nie zagramy. Wszystko przez… kobiety! PlayStation VR i Oculus Rift: poznaliśmy ceny gogli VR? Razer Raiju i Nacon Revolution: profesjonalne kontrolery do esportu na PS4 Na PlayStation VR powstaje już ponad 100 gier! W jedną z nich zagramy też w Europie PlayStation VR: Przystawka zwiększająca moc PS4 jest wielkości konsoli Nintendo Wii! Killzone czy Halo? Nie musisz wybierać: PlayBox to laptop z PlayStation 4 i Xbox One! Drugie życie Sega Mega Drive: legendarna konsola ponownie w sprzedaży Sony PlayStation 4 Pro z obsługą 4K i HDR. Co musisz o niej wiedzieć? Wiemy więcej o Project Scorpio. Konsola silniejsza niż PS4 Pro? PS4 Pro czy Xbox Scorpio: na którą konsolę warto odkładać pieniądze? PlayStation 4.5: jak zabić konsolę i zrobić z niej ułomnego peceta PlayStation Classic w niskiej cenie. W końcu dobry zakup dla fanów marki