TechFlash - obowiązkowa rejestracja prepaidów, Sony ForwardWorks i ładowarka dla fanów One Piece'a

Do tego mam dla was nową myszą Logitech dla graczy oraz plotki dotyczące nowych MacBooków. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. jaki pomysł na walkę z przestępcami ma MSWiA,
  2. czym zajmować będzie się Sony ForwardWorks,
  3. jak prezentuje się nowa mysz dla graczy Logitecha,
  4. jak wygląda jedna z najdziwniejszych ładowarek świata.

Obowiązkowa rejestracja kart prepaid

Szef MSWiA omówił dzisiaj projekt nowej ustawy antyterrorystycznej. Zakłada ona wprowadzenie obowiązkowej rejestracji kupowanych kart prepaid. Ich sprzedaż możliwa ma być jedynie po okazaniu dowodu tożsamości, a dane osobowe właściciela mają być zapisywane i przekazywane operatorom.

Kraje z obowiązkową rejestracją kart prepaidowych

Ustawa wkrótce ma zostać przedstawiona rządowi. Jej przyjęcie będzie oznaczało, że Polska dołączy do Francji, Hiszpanii, Włoch czy Niemiec, w których rejestracja kupowanych kart prepaid jest prawnie nakazana.

Zostanie on przedstawiony rządowi na początku kwietnia i mam nadzieję, że po konsultacjach i debacie parlamentarnej ustawa będzie przyjęta w maju tego roku.

ForwardWorks zadba o przenoszenie gier z PS na smartfony

Sony zapowiedziało, że wkrótce powstanie nowa spółka o nazwie ForwardWorks. Jej zadaniem będzie tworzenie oprogramowania dla urządzeń mobilnych. ForwardWorks wykorzystywać będzie rozwiązania, które były przygotowywane z myślą o PlayStation.

Sony Xperia Z3

Oznacza to, że pracownicy nowej spółki mogą przenosić gry z konsoli Sony na tablety i smartfony, jak również wykorzystywać występujące w nich postaci. Szkoda jedynie, że działania ForwardWorks skupione będą głównie na rynku japońskim.

Zobacz również: Telewizor Samsunga z zakrzywioną matrycą

Nowa mysz dla graczy Logitecha

Logitech zapowiedział nową mysz dla graczy - G900 Chaos Spectrum. To bezprzewodowe urządzenia ma cechować się dopasowaną do kształtu dłoni konstrukcją, niewielką wagą (107 g), personalizowanym podświetleniem oraz długim czasem pracy (nawet do 32 godz.).

Logitech G900 Chaos Spectrum

Zakres czułości G900 Chaos Spectrum to 200–12000 DPI. Mysz pracuje na częstotliwości 2,4 GHz (producent obiecuje milisekundowy czas reakcji), ale można podpiąć do niej również kabel USB. Akcesorium do sprzedaży trafi w kwietniu, a jego cena to 150 dol.

Nowe MacBooki będą jeszcze cieńsze

Doniesienia z Azji sugerują, że Apple pod koniec drugiego kwartału (w czerwcu lub lipcu) wprowadzi na rynek nowe 13- i 15-calowe MacBooki. Urządzenia mają cechować się jeszcze cieńszymi konstrukcjami, które będą podobne do 12-calowego wariantu. Prezentacja nowej serii MacBooków ma odbyć się na konferencji WWDC.

Czy to najdziwniejsza ładowarka świata?

Ładowarka, która jest repliką Sanjiego z One Piece'a

Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni nie przestają zaskakiwać. Japoński oddział Yahoo! przygotował ładowarkę, która jest naturalnej wielkości repliką postaci Sanjiego z One Piece'a. Powód? Cóż, twórca tej serii określił rok 2016 rokiem Sanjiego. Yahoo! Japan pomyślało więc, że taka ładowarka będzie fajnym podarkiem dla miłośników anime/mangi.

Źródła: wirtualnemedia.pl, sony, SlashGear, MacRumors, Kotaku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Oryginalny komputer o ciekawym kształcie Roboty miłosne już za 40 lat Spaliny podniosą Twój samochód CES 2012 - wszystko, co "naj" Magnetyczne pedały do roweru! Porównanie dokładności dotykowych ekranów w smartfonach Przypomnienie o konkursie Panasonic 3D Challenge Dell Latitude 2110 - mały, wydajny, przenośny Muzyczny luksus, czyli skórzane słuchawki od AIAIAI xPhone - iPhone killer, który czyta VHS i robi grzanki z smsem! MosKeyto USB - najmniejsza pamięć przenośna? Scubacraft - sportowa łódź podwodna

Popularne w tym tygodniu:

Przyczynili się do powstania Stanów Zjednoczonych. Autonomiczny statek uczci ich rejs. Pomogli zbudować go Polacy Loty taksówkami powietrznymi. Od teraz można się na nie zapisać w Niemczech