TechFlash - Holoportacja, specjalna wersja Windowsa 10 i nowy wyświetlacz projekcyjny Toyoty

Ponadto mamy dla was także rozwiązania AMD, które zostaną wykorzystane do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji VR i drona przenoszącego szkice użytkownika na ścianę. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Wyświetlacz projekcyjny HUD Toyoty

Wyświetlacz projekcyjny HUD Toyoty (toyota)

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. jak HoloLens może zmienić komunikację na odległość,
  2. dzięki jakiej grafice powstanie film Assassin's Creed w VR,
  3. jakie nowości wkrótce trafią do samochodów Toyoty.

Komunikacja rodem z filmów science fiction

HoloLens mogą przenieść komunikację między użytkownikami na zupełnie nowy poziom. Wszystko za sprawą rozwiązania o nazwie "Holoportation", które umożliwia zamianę nagrywanego materiału wideo na holograficzny obraz wyświetlany w okularach Microsoftu.

Korzystając z tej technologii możliwe będzie przesyłanie obrazu całej postaci użytkownika w czasie rzeczywistym i wyświetlenie jej w rozszerzonej rzeczywistości. Zespół Microsoft Research obiecuje również opcję edycji wielkości hologramu i możliwość tworzenia nagrań wiadomości, które można odtworzyć w dowolnej chwili.

Chińczycy dostaną specjalną edycję Windowsa 10

Gigant z Redmond pracuje już nad nową wersją swojego systemu, która ma spełniać wymagania chińskiego rządu. Microsoft nie może zdradzić jeszcze konkretów na ten temat. Wiadomo jednak, że specjalna edycja Windowsa 10 będzie pozbawiona części usług, które zostaną najprawdopodobniej zastąpione chińskimi odpowiednikami.

Dron, który będzie szkicował to samo co użytkownik

Pod nazwą "Flying Pantograph" kryje się mały dron, który będzie próbował odtworzyć na ścianie czy innej powierzchni płaskiej (musi być pionowa) to, co w danej chwili tworzy użytkownik. Czy udaje mu się wiernie odwzorować oryginalne prace? Przekonajcie się sami z powyższego nagrania.

AMD pomoże tworzyć film Assasin’s Creed w wersji VR

Firma AMD ujawniła dzisiaj, że do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji dla sprzętu VR posłuży jej nowy układ Radeon Pro Duo. Wytwórnie filmowe 20th Century Fox i Ubisoft Motion Pictures oraz studio Practical Magic VR będą korzystać również z narzędzi LiquidVR SDK. Rozwiązania AMD ma umożliwić pracę z niezwykle dużymi teksturami i złożoną geometrią, które mają pomóc w odwzorowaniu Malty czy Londynu.

Stworzenie tak złożonego i wciągającego wirtualnego świata wymagało niesamowitej mocy obliczeniowej. Poprosiliśmy zatem AMD o ich najnowszą kartę Radeon Pro Duo, zaprojektowaną od podstaw z myślą o technologii VR. O tym czy dana technologia VR jest doskonała lub jedynie dobra decydują detale. W przypadku Radeon decydują o tym unikalne funkcje AMD, jak asynchroniczność obliczeniowa czy technologia LiquidVR.

Zobacz również: GoPro 3D

Nowy wyświetlacz projekcyjny w samochodach Toyoty

Implementacje wyświetlaczy projekcyjnych u Toyoty

Toyota wprowadza właśnie nowe rozwiązanie, które ma ułatwić prowadzenie samochodu. Firma opracowała i opatentowała nowy rodzaj wyświetlacza projekcyjnego, który będzie prezentował dane drogowe na przedniej szybie pojazdu. Co potrafi nowy system?

Toyota o nowych wyświetlaczach projekcyjnych HUD:

System analizuje kąt skrętu kierownicy oraz prędkość samochodu, a także poziome oznakowanie jezdni śledzone przez kamerę przednią oraz położenie głowy kierowcy, obserwowane za pomocą kamery w kabinie pojazdu i w oparciu o te dane optymalnie dobiera punkt na szybie, w którym prezentowane są informacje. Wielkość obrazu odpowiada szerokości samochodu, co ułatwia uświadomienie sobie położenia pojazdu na pasie ruchu. W miarę wzrostu prędkości, gdy wzrok kierowcy skupia się na bardziej oddalonych obiektach, obraz staje się mniejszy i wyświetlany jest wyżej.

Źródła: Microsoft via Engadget, SlashGear, Engadget, Toyota, AMD

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku