TechFlash - Holoportacja, specjalna wersja Windowsa 10 i nowy wyświetlacz projekcyjny Toyoty

Ponadto mamy dla was także rozwiązania AMD, które zostaną wykorzystane do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji VR i drona przenoszącego szkice użytkownika na ścianę. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jak HoloLens może zmienić komunikację na odległość,
- dzięki jakiej grafice powstanie film Assassin's Creed w VR,
- jakie nowości wkrótce trafią do samochodów Toyoty.
Komunikacja rodem z filmów science fiction
HoloLens mogą przenieść komunikację między użytkownikami na zupełnie nowy poziom. Wszystko za sprawą rozwiązania o nazwie "Holoportation", które umożliwia zamianę nagrywanego materiału wideo na holograficzny obraz wyświetlany w okularach Microsoftu.
Korzystając z tej technologii możliwe będzie przesyłanie obrazu całej postaci użytkownika w czasie rzeczywistym i wyświetlenie jej w rozszerzonej rzeczywistości. Zespół Microsoft Research obiecuje również opcję edycji wielkości hologramu i możliwość tworzenia nagrań wiadomości, które można odtworzyć w dowolnej chwili.
Zobacz również: Dell Inspiron Q15R
Chińczycy dostaną specjalną edycję Windowsa 10
Gigant z Redmond pracuje już nad nową wersją swojego systemu, która ma spełniać wymagania chińskiego rządu. Microsoft nie może zdradzić jeszcze konkretów na ten temat. Wiadomo jednak, że specjalna edycja Windowsa 10 będzie pozbawiona części usług, które zostaną najprawdopodobniej zastąpione chińskimi odpowiednikami.
Dron, który będzie szkicował to samo co użytkownik
A Flying Pantograph from Fluid Interfaces on Vimeo.
Pod nazwą "Flying Pantograph" kryje się mały dron, który będzie próbował odtworzyć na ścianie czy innej powierzchni płaskiej (musi być pionowa) to, co w danej chwili tworzy użytkownik. Czy udaje mu się wiernie odwzorować oryginalne prace? Przekonajcie się sami z powyższego nagrania.
AMD pomoże tworzyć film Assasin’s Creed w wersji VR
Firma AMD ujawniła dzisiaj, że do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji dla sprzętu VR posłuży jej nowy układ Radeon Pro Duo. Wytwórnie filmowe 20th Century Fox i Ubisoft Motion Pictures oraz studio Practical Magic VR będą korzystać również z narzędzi LiquidVR SDK. Rozwiązania AMD ma umożliwić pracę z niezwykle dużymi teksturami i złożoną geometrią, które mają pomóc w odwzorowaniu Malty czy Londynu.
Stworzenie tak złożonego i wciągającego wirtualnego świata wymagało niesamowitej mocy obliczeniowej. Poprosiliśmy zatem AMD o ich najnowszą kartę Radeon Pro Duo, zaprojektowaną od podstaw z myślą o technologii VR. O tym czy dana technologia VR jest doskonała lub jedynie dobra decydują detale. W przypadku Radeon decydują o tym unikalne funkcje AMD, jak asynchroniczność obliczeniowa czy technologia LiquidVR.
Nowy wyświetlacz projekcyjny w samochodach Toyoty
Implementacje wyświetlaczy projekcyjnych u Toyoty
Toyota wprowadza właśnie nowe rozwiązanie, które ma ułatwić prowadzenie samochodu. Firma opracowała i opatentowała nowy rodzaj wyświetlacza projekcyjnego, który będzie prezentował dane drogowe na przedniej szybie pojazdu. Co potrafi nowy system?
Toyota o nowych wyświetlaczach projekcyjnych HUD:
System analizuje kąt skrętu kierownicy oraz prędkość samochodu, a także poziome oznakowanie jezdni śledzone przez kamerę przednią oraz położenie głowy kierowcy, obserwowane za pomocą kamery w kabinie pojazdu i w oparciu o te dane optymalnie dobiera punkt na szybie, w którym prezentowane są informacje. Wielkość obrazu odpowiada szerokości samochodu, co ułatwia uświadomienie sobie położenia pojazdu na pasie ruchu. W miarę wzrostu prędkości, gdy wzrok kierowcy skupia się na bardziej oddalonych obiektach, obraz staje się mniejszy i wyświetlany jest wyżej.
Źródła: Microsoft via Engadget, SlashGear, Engadget, Toyota, AMD
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze