Jak zarejestrować kartę SIM, z której korzystamy?

Do końca stycznia 2016 roku użytkownicy ofert na kartę polskich operatorów muszą zarejestrować swoje karty SIM. W przeciwnym razie ich numery zostaną wyłączone, a oni nie będą mogli wykonywać i odbierać połączeń czy wysyłać wiadomości SMS. Jak dokonać stosownej rejestracji?

We wpisie "Rejestracja karty SIM — co trzeba o niej wiedzieć?" zamieściliśmy informacje związane z procesem rejestracji prepaidowych kart SIM w Polsce, które powinien znać każdy. Czas skupić się na samym procesie.

Co jest potrzebne do rejestracji prepaidowej karty SIM?

Użytkownik, który chce zarejestrować swoją kart SIM, powinien sprawić, czy już tego nie robił. Można to zrobić:

 • dzwoniąc na numer infolinii sieci Plus (601 102 601);
 • korzystając z kodu (*100# w T-Mobile, *111*49*1# w Play i RBM);
 • wysyłając wiadomość SMS (o treści: "REJESTRACJA" pod numer 111 w Play, "NUMER" pod numer 80190 w Orange czy "STATUS" pod numer 80104 w Plus);
 • na stronie internetowej danego operatora, jak Play czy Virgin Mobile.

Na virginmobile.pl należy przykładowo wejść w "Zarządzanie kontem" i odszukać zakładkę "Rejestracja numerów". Pojawi się tam lista numerów i ich status.

Jeżeli numer nie został zarejestrowany, należy upewnić się, że posiada się:

 • dowód osobisty lub paszport, które posłużą do potwierdzenia tożsamości;
 • kod PUK lub urządzenie z kartą SIM, gdy decydujemy się na potwierdzenie z wykorzystaniem kodu autoryzacyjnego.

Jeżeli powyższe warunki są spełnione, może zająć się rejestracją kart SIM, z której aktualnie się korzysta. Sposobów jest kilka.

Rejestracja w salonie lub u partnera

Większość polskich operatorów zaprasza klientów do swoich salonów lub punktów partnerskich. W przypadku sieci Virgin Mobile, która nie ma swoich salonów firmowych, użytkownicy muszą skorzystać z placówek partnerów.

Promowane przez operatorów placówki to m.in.:

 • Play - salony firmowe, Poczta Polska, Ruch, Inmedio, Statoil;
 • Plus/Plush - salony firmowe, salony Cyfrowego Polsatu, Poczta Polska, Ruch, Relay, 1 Minute, Neonet i Statoil;
 • Orange/nju Mobile: salony firmowe, Poczta Polska, Ruch, Kolporter, Inmedio, Relay, Media Expert, Saturn, Neonet, Media Markt i Statoil;
 • T-Mobile/Heyah: salony firmowe, Poczta Polska, Ruch, Kolporter, Inmedio, Inmedio Cafe, Relay, 1 minute i Statoil;
 • Virgin Mobile: Poczta Polska, Ruch, Inmedio, Inmedio Cafe, Relay, 1 minute, Discover, Telakces, Hubiz, Hello, Virgin, eurobank, Statoil i Telakces

Rejestracji można dokonać również w wielu niezależnych punktach GSM, które powinny być dostępne nawet w mniejszych miejscowościach.

Rejestracja bez wychodzenia z domu jest możliwa!

Część polskich operatorów, w tym T-Mobile i Virgin Mobile, umożliwia dokonanie rejestracji używanej karty SIM bez konieczności wychodzenia z domu. Proces online za pośrednictwem specjalnego formularza, a potwierdzenie danych dokonywane jest przez kuriera zamawianego na koszt sieci.

W przypadku sieci Virgin Mobile należy wejść na tę stronę WWW, wypełnić dane i upewnić się, że opcja "Kurier DPD" została zaznaczona. Kurier, który pojawi się w wybranym przez użytkownika miejscu, nie będzie zabierał ze sobą żadnych dokumentów. Należy okazać mu dowód osobisty (lub paszport), aby mógł sprawdzić, czy podane w formularzu dane są prawdziwe.

Opcja ta jest prosta i wygodna. Jeżeli użytkownicy nie chcą korzystać z kuriera, to mogą dokonać również rejestracji online za pomocą formularza na stronie internetowej i dokończyć ją w punktach partnerskich wymienionych wcześniej.

Inną opcją jest skorzystanie ze stron internetowych banków Millenium i ING Bank Śląski. Ich klienci cały proces mogą wykonać online. Opcję tę promują m.in. Play, T-Mobile i Virgin Mobile.

Rejestracja za pomocą wiadomości SMS

Proces rejestracji karty SIM jest ułatwiony, gdy użytkownicy posiadają już numer zarejestrowany w danej sieci. Dotyczy to ofert abonamentowych, typu mix, a nawet tych na kartę (np. przenoszonych z innej sieci). Jak odbywa się proces dodawania kolejnego numeru?

Play

Play umożliwia to poprzez kontakt z infolinią (730 300 300), stronę Play24 lub za pomocą wiadomości SMS. W ostatnim przypadku użytkownik musi:

 • działający już numer - wysłać z zarejestrowanego numeru SMS pod numer 676 o treści "ZAREJESTRUJ" podając numer telefonu, który chce zarejestrować. Na numer ten wysłana zostanie wiadomość z prośbą o rejestrację;
 • nowy numer na kartę - wysłać z zarejestrowanego numeru SMS pod numer 676 o treści "ZAREJESTRUJ" podając numer telefonu, który chce zarejestrować, oraz kod PUK przypisany do tej karty. Na numer ten wysłana zostanie wiadomość z prośbą o rejestrację.

Plus

W Plusie nowe numery można dodawać SMS-ami. Dostępne są dwie opcje:

 • wiadomość z zarejestrowanego numeru pod 80106 — w treści należy podać "DOPISZ" i numer telefonu na kartę;
 • wiadomość z niezarejestrowanego numeru pod 80106 — w treści należy podać "REJESTRACJA" i numer telefony, który jest już zarejestrowany (abonament, mix, karta).

Orange

Orange umożliwia szybką rejestrację dodatkowego numery poprzez wysłanie wiadomość SMS na numer 80280 z numeru, który ma zostać zarejestrowany. W jej treści należy podać numer telefonu osoby, która ma już zarejestrowaną kartę w tej sieci. Osoba ta dostanie wiadomość z prośbą o zgodę na rejestrację i na nią zostanie on zarejestrowany.

Rejestracja wielu numerów w Klubie Virgin

Sieć Virgin Mobile oferuje możliwość zarządzania kilkoma numerami z jednego miejsca. Wystarczy, że użytkownik zarejestruje się w Klubie Virgin i będzie mógł przyłączyć do konta wszystkie aktywne numery, które następnie zweryfikuje w zakładce "Rejestracja numerów".

Warto pamiętać o Klubie Virgin, gdyż w innym wypadku każdy numer będzie trzeba rejestrować osobno — dotyczy to nie tylko weryfikacji karty SIM, ale i potwierdzania podanych danych osobowych.

Czy każdą kartę trzeba rejestrować osobno?

Niestety tak. Każdą z używanych kart prepaidowych należy osobno zweryfikować — podając numer karty SIM i PUK lub za pomocą kodu otrzymanego w wiadomości SMS. Dobrą wiadomością jest to, że potwierdzenie danych osobowych odbywa się tylko raz.

Co z numerami, które były przenoszone do danego operatora?

Operatorzy, do których przenoszono numery z innych sieci, będą zgłaszać się do użytkowników z prośbą o potwierdzenie danych. W przypadku Virgin Mobile klienci otrzymają wiadomość SMS (z numeru 8000), w której zawarta będzie prośba o potwierdzenie aktualności podanych przy przenoszeniu danych. Wystarczy odpisać na wiadomość "TAK", a sieć zarejestruje ten numer zgodnie z wymogami ustawy.

Ile kart można zarejestrować?

Operatorzy nie narzucają na klientów ograniczeń związanych z liczbą aktywnych kart SIM, więc można mieć ich dowolną liczbę. O ile oczywiście wykorzystywane są zgodnie z regulaminem.

Warto się pospieszyć z rejestracją

Warto pospieszyć się z rejestracją prepaidowych numerów. Po pierwsze czas na dokonanie tego procesu jest ograniczony, a dokonując go szybciej nie tylko uniknie się dezaktywacji karty, ale i ewentualnych kolejek w punktach. Po drugie można otrzymać niezłe bonusy. Jakie?

Play/Red Bull Mobile

Play swoim klientom daje rok ważności konta oraz 500 zł (100 zł przy kupnie nowej karty) i pakiet 10 GB do wykorzystania w ciągu 30 dni. Promocje dostępne są również w RBM (taryfy Energy i 7 MNP).

Plus/Plush

Plus w swoich ofertach na kartę proponuje użytkownikom rok ważności konta oraz 500 zł i pakiet 50 GB, które należy wykorzystać w 30 dni. Oferta Plush jest podobna, ale bez rocznej ważności konta.

Orange/nju Mobile

Orange w swoich ofertach i w nju Mobile daje jeszcze więcej - 1000 zł i pakiet danych 100 GB. Niestety, bonusy również trzeba wykorzystać w 30 dni.

T-Mobile/Heyah

Klienci ofert na kartę T-Mobile i Heyah mogą otrzymać co miesiąc pakiet 10 GB (przez rok), gdy będą doładowywać konto kwotą co najmniej 25 zł. Do pierwszego doładowania dodawany jest również miesiąc nielimitowanych rozmów do wszystkich krajowych sieci komórkowych.

Virgin Mobile

Virgin Mobile oferuje klientom aż 50-procentowy zwrot opłaty za dowolnym #PakietWszystko (#PEŁENLUZ, #BEZLIMITU, #NAJLEPIEJ i #DLAMNIESUPER) przez dwa cykle rozliczeniowe. Mogą oni zyskać darmowe i nielimitowane rozmowy, SMS-y do wszystkich sieci oraz nawet 13 GB na transfer danych.

Materiał powstał we współpracy z Virgin Mobile.

Advertisement
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Lotniskowiec z lodu. Projekt niezwykłego okrętu z czasów drugiej wojny światowej Konstruktor rzuca wyzwanie planowemu starzeniu. Lampa Dysona wytrzyma 37 lat Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Cuda techniki, które działają bez prądu Współczesne lotniskowce. Najpotężniejsze okręty, jakie kiedykolwiek pływały po morzach 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne Niezwykłe urządzenia: największe, najszybsze i najdroższe maszyny świata Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Jeden z nich to chińska podróbka. Potrafisz wskazać, który? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach

Popularne w tym tygodniu:

Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Ściany mają uszy. Nowa metoda śledzenia ludzi - inwigilacja za pomocą dźwięków